K ZAHRÁDKÁM
+420 702 028 159

Malešov 10 Sluneční světlá, nefiltrovaná, nepasterizovaná.

Rychtář Speciál je lahodné, jemně hořké pivo, které vyniká vysokou plností, silným řízem a bohatou pěnivostí. Rychtář Speciál je 15% speciální světlé pivo s obsahem alkoholu 6,5 %.

Sea Witch IPA je polotmavý svrchně kvašený filtrovaný speciál typu IPA 14°, 5,5% alc.

Výjimečné pivo zasluhuje výjimečný způsob výroby z výjimečných surovin. Lobkowicz Premium ALE vaříme za použití speciálních sladů, a to bavorského a Caraaroma, amerického chmele odrůdy Cascade a metody studeného chmelení na samém konci výrobního procesu. Díky těmto speciálním postupům a surovinám se pivo pyšní výrazně hořkou chutí s akcentem čerstvého chmele, citrusů a zejména grepu. Obs. alk. 4,4% obj.

Princ Max X., opravdová desítka vařená na stupňovitost 10,7 %, je pravděpodobně nejsilnější desítkou na českém pivním trhu. I přesto se vysokochlumeckým sládkům podařilo zachovat nižší obsah alkoholu, pro který jsou výčepní piva tolik oblíbená. Má plnou sladovou chuť, která později přechází do příjemné chmelové hořkosti. Zaujme rovněž medovou barvou a jemnou sladovou vůní. Obsah alkoholu 4 % obj.

Pivo nese jméno Tase Černohorského z Boskovic, který spolu se svým bratrem Jaroslavem vlastnil pivovar na panství Černá Hora v 1. polovině 16. století. Typické české pivo charakteristické vyváženou chutí a vynikající pěnivostí. Po napití zanechává pocit příjemné, pozvolna se ztrácející hořkosti bez drsného a svíravého nádechu. Světlé výčepní pivo s obsahem alkoholu 4,0 % obj.

Borůvka je pivo charakteristické svojí vyrovnanou plností a jemnou borůvkovou příchutí, která je vyvážena tak, aby podkreslovala tradiční chuťové vlastnosti piva. K jeho výrobě se používají pouze kvalitní moravské suroviny. Borůvka je světlý ležák s příchutí borůvky a s obsahem alkoholu 4,4 % obj.

Ježek 12 % z Pivovaru Jihlava je polotmavá dvanáctka s oku lahodící jantarovou barvou, vysokou plností a výraznou hořkostí. Neobvyklá kombinace speciálních sladů při výrobě dodává tomuto pivu výjimečný osobitý charakter. Ten je pak umem jihlavských sládků propojen v jeden vyvážený a harmonický celek, který ocení skutečný pivní znalec.

Rychtář FOJT  je světlé výčepní nefiltrované pivo, obsah alkoholu 4,0 % obj. , při jehož výrobě se používá hlávkový chmel, který dodává pivu příjemnou hořkost, vybízející k dalšímu napití. Pivovarské kvasinky v pivu Rychtář Fojt jsou významným zdrojem vitamínů B, které jsou důležité pro zachování chuti k jídlu, zlepšení trávení a jako prevence nespavosti, nervozity a pocitů únavy. Navíc jsou také doplňkovým zdrojem bílkovin, minerálů a antioxidantů – látek, které působí jako lapače volných radikálů. Díky nízkému obsahu alkoholu je toto pivo ideální pro zahnání žízně v teplých letních dnech.

Klášter kvasnicový je nepasterizované pivo s obsahem vitálních pivovarských kvasnic, které dávají vzniknout vynikajícímu „živému“ pivu s čerstvou osvěžující chutí, vysokým řízem a vynikající pěnivostí. Přítomnost kvasnic je patrná na první pohled podle typického zákalu piva ve sklenici. Obsah alkoholu 4,6% obj.

IPA Flying Cloud IPA (India Pale Ale) z Pivovaru Vysoký Chlumec na Sedlčansku je svrchně kvašené speciální pivo, při jehož výrobě používáme metodu studeného chmelení aromatickými odrůdami chmelů Amarillo a Cascade. Díky metodě studeného chmelení získává pivo velmi intenzivní chuť, vůni a hořkost. Mimo typických vlastností piv ALE (vůně květin, rozinek, peckového ovoce) ucítíte v jeho vůni i chuti také intenzivní chmelové aroma s nádechem citrusů a mandarinek. Polotmavé speciální pivo, obsah alkoholu 5,5 % obj.

Pivo Páter je pojmenované podle pátera Vincence Ševčíka, jednoho ze zakladatelů Rolnické akciové společnosti pivovarní a sladovní v Černé Hoře v r. 1896. Vyznačuje se vyrovnanou chutí a vynikající pěnivostí. Světlý ležák o obsahu alkoholu 4,4 % obj.

Rychtář Grund 11 je světlý filtrovaný ležák o obsahu alkoholu 4,5 % obj., pivo s jemně aromatickou hořkostí, charakteristické svou plností, výborným řízem a pěnivostí.

Velen je světlý pšeničný ležák s obsahem alkoholu 4,8 %. Jedná se o svrchně kvašené pivo, při jehož výrobě je nejméně jedna třetina sladu připravena z pšenice. Rozptýlené kvasnice způsobují jemný zákal – pivo je neprůhledné. Má bohatou pěnu a silný říz.

Platan Premium. Tento tradiční jihočeský ležák se vyznačuje velmi plnou chutí, typickou sladovou vůní a jemnou hořkostí. Obsah alkoholu: 5,0 % obj.

Ležák Respekt uvařili zkušení sládci uherského-brodského pivovaru podle zcela nové receptury. V jeho chuti je možné objevit vyváženou hořkost nejkvalitnějších chmelů, skvěle propojenou  s jemnými karamelovými tóny, které pivu dodávají 3 druhy použitých sladů. Tyto slady také ovlivňují barvu piva Respekt, která je v porovnání s běžnými ležáky mírně tmavší při zachovávaní chuťového profilu světlého piva spojeného s jeho vysokou pitelností. Obsah alkoholu 4,5 % obj

Rychtář Natur je speciální nefiltrovaný světlý ležák, vyznačující se lehkým zákalem způsobeným kulturními kvasinkami, s příjemnou hořkostí, vysokým řízem a výbornou pěnivostí, obsah alkoholu 4,8 % obj.

Protivínský Granát  název tohoto polotmavého protivínského ležáku je odvozen od jeho sytě granátové barvy. Jedná se o jemně hořké pivo s výborným řízem a bohatou pěnou. Spektrum chutí, jako například karamelová nebo několik sladových, stejně jako výrazná hořkost, poskytují bohatý a harmonický chuťový profil, který ocení každý gurmán. Obsah alkoholu 4,4 % obj.

Klášter Ležák je nepasterované, středně prokvašené pivo se silnou plností, výraznou hořkostí, středním řízem a čistým chmelovým aroma. Nedochází k tepelnému ošetření, pasterizaci, a proto chutná stejně, jako ve sklepích pivovaru vytesaných hluboko ve skalním masivu. Obsah alkoholu 4,6 % obj.

Lobkowicz Premium Černý. Specifický druh piva – stout – nás inspiroval k vytvoření mistrovského díla s názvem Lobkowicz Premium Černý. Kombinace tří druhů sladu, křišťálové vody čerpané z hlubinného jezera, kvalitního chmele a praženého ječmene je klíčem k výrazné plné kávové chuti se středním řízem, která osvěží svou hořkostí a překvapí svou osobitostí. Opravdové černé pivo. Obsah alkoholu 4,7%obj.

Čertovský speciál je charakteristický temně červenou barvou. Má bohatou, jemně narůžovělou pěnu a vyváženou hořkost a plnost. Vaří se jednou do roka k příležitosti sv. Mikuláše. Světlé, filtrované, obsah alkoholu 7,1% obj.

Velkopopovický Kozel Kvasničák. Kvasnicové pivo s obsahem alkoholu 4,7%. Těsně před stáčením do ležáku sládci přidali ještě další dávku pivovarských kvasinek. Ty způsobují přirozený zákal a svěží chuť, která je pro kvasnicové pivo od Kozla typická.

Telčský Zachariáš. Tento speciál nese jméno po českém šlechtici a humanistovi Zachariáši z Hradce, který se zasloužil o velký rozmach hospodářství v Telči a okolí a také o dnešní architektonickou podobu města. Vaří se podle původních receptur již zaniklého pivovaru v Telči. Je typické plnou chutí, výraznou hořkostí a medovou barvou. Obsah alkoholu 6,0 % obj.

Platan světlé výčepní se vyrábí podle originální receptury s použitím tradičních stavovských kvasnic, které mu dodávají vyšší plnost chuti, jemnou hořkost a kvalitní říz. Obsah alkoholu 4,0 % obj.

Matouš je poctivě vařený ležák, který doplňuje stávající sortiment černohorských piv. Vyniká svým výrazným chmelovým aroma, plností a vysokou hořkostí. Těchto vlastností bylo dosaženo použitím vysokého podílu speciální aromatické odrůdy chmele. Světlé s obsahem alkoholu 4,2% obj.

Na každém druhu našeho piva si dáváme záležet stejně poctivě, jako se to dělalo za starých časů. Lobkowicz Premium Pšeničný obsahuje přes 50 % pšeničného sladu, což mu dodává typický charakter projevující se bohatou pěnou, silným řízem a chutí ovoce, v níž již při prvním doušku vykvetou podtóny květin a koření. Výraznou chuť podtrhuje bohatá vůně. Pivo má vysoký říz a osvěžující chuť. Charakteristický zákal tohoto piva je způsoben přítomností pivovarských kvasinek. Obsah alk. 4,5% obj.

Tento výjimečný tmavý ležák pro jeho výrazný charakter a velmi tmavou barvu hrdě nazýváme opravdovým černým pivem.

S řemeslnou vášní jsme vytvořili tradiční český ležák a přidáním čerstvých pivovarských kvasnic dali vzniknout Lobkowicz Premium Kvasnicovému. Ochutnejte spodně kvašené pivo, které vás nejprve osloví svou typickou sladovou vůní a výbornou pěnivostí a poté ohromí lahodnou hořkou chutí s příjemným řízem. Jedinečné pivovarské kvasnice jsou zárukou nevšedního zážitku s výrazným aroma. Obsah alk. 4,5 obj.

Lobkowicz Premium je tradiční české pivo pyšnící se charakteristickou lahodnou chutí. Jeho plnost a hořkost se snoubí v harmonickém celku. Z každého doušku piva Lobkowicz na vás dýchne duch doby, kdy se vše připravovalo poctivě a pečlivě, sice pomaleji, ale s náležitou péčí a za starostlivého dohledu. Charakteristika: Pivo vařené dle tradiční receptury, výhradně z českých surovin. Opravdová dvanáctka (12,2 %), která vyniká harmonií delikátní hořkosti, plné chuti a bohaté pěny. Obs. alkoholu 4,7 % obj.

Klášter výčepní je lahodné, středně prokvašené, harmonické pivo s čerstvou chutí s chmelovým aroma. Nedochází k tepelnému ošetření pasterizací, a proto chutná stejně lahodně jako ve sklepích pivovaru, vytesaných dávnými kameníky ve skále. Filtrované s obsahem alkoholu 4,0 % obj.

Ležák Patriot  z Uherského Brodu je charakteristický vyšší plností chuti, silným řízem a výraznou chmelovou hořkostí. Světlé filtrované s obsahem alkoholu 4,6% obj.

Kvasar tento speciál se vyznačuje dobrou pěnivostí, zlatožlutou až zlatohnědou barvou, dobrým řízem a plnosti, tedy vlastnostmi, které odpovídají charakteru českých středně prokvašených piv a které podněcují k dalšímu napití. V jeho chuti se snoubí hladká vyrovnaná hořkost s jemnou, mírně nasládlou medovou příchutí. Obsah alkoholu činí 5,7 %.

REFRESH Limetka-pomeranč vznikl smícháním věhlasného černohorského ležáku půl napůl s limonádou. I přes nízký obsah alkoholu 2,2 % obj. si uchovává jemnou pivní hořkost, která se snoubí s osvěžující chutí limetky a šťavnatého pomeranče. To pravé osvěžení na léto!

Patronem ležáku Vévoda je rytíř Řádu zlatého rouna Ferdinand Josef Jan Nepomuk, 2. vévoda roudnický. Jde o pivo typické vyváženou, mírně nahořklou chutí, zlatavou barvou, kvalitním řízem a obsahem alkoholu 4,4 % obj.

Schwarzenberg. Označení tohoto piva odkazuje na starý knížecí rod Schwarzenbergů, který po dlouhou dobu vlastnil a spravoval pivovar v Protivíně a významnou měrou se zasloužil o rozvoj pivovarnictví v českých zemích. Schwarzenberg Světlé výčepní se vyrábí podle originální receptury s použitím tradičních schwarzenberských kvasnic, které mu dodávají vyšší plnost chuti, jemnou hořkost a kvalitní říz. Obsah alkoholu 4,0%.

V polotmavém pivu Kern se snoubí klasická hořkost světlého piva se slabší karamelovou chutí piva tmavého. Této vlastnosti není dosahováno mícháním již hotových piv, ale díky použití různých typů sladu při varném procesu. Kern má narudlou až granátovou barvu a příjemnou chmelovou, mírně karamelovou vůni. Kern je polotmavé výčepní pivo s obsahem alkoholu 3,8 % obj.

Receptura speciálu Merlin Strong zahrnuje kromě tří druhů sladu, vody, a kvalitního chmele také pražený ječmen. Jak již název napovídá, Merlin Strong patří mezi silnější piva – jedná se o 14% speciál s obsahem alkoholu 5,3 % obj. Patří mezi tzv. super speciály, které společnost Pivovary Lobkowicz v některém ze svých sedmi pivovarů připravuje v omezené várce jen jedenkrát do roka k určité příležitosti. Svatý Patrik je patronem Irska. V angloamerických zemích jeho svátek připadá na 17. března. V minulosti měly oslavy tohoto světce ryze náboženský charakter, dnes jej lidé po celém světě slaví především hudbou, tancem a popíjením tmavého piva.

Takto o Perkmistrovi hovoří sám sládek a pokračuje: „Polotmavý 12% ležák se bude vyznačovat sytou jantarovou barvou, jemnou hořkostí a plností chuti. To vše podpoří výrazný říz. Stupňovitost piva s hodnotou 12,40 % vystihuje fakt, že v roce 1240 se počala nejslavnější éra jihlavského dolování.“

Pivo Rychtář Fojt (původně Klasik) je typické střední plností, jemnou hořkostí, dobrým řízem a pěnivostí. Světlé filtrované výčepní pivo, obsah alkoholu 4 % obj.

Ježek 11%  „Pepova 11″ Jako je ježek symbolem královského města Jihlavy, představuje ležák Ježek základ sortimentu Pivovaru Jihlava. Toto pivo je charakteristické vyváženou svěží chutí a příjemnou výraznou hořkostí, která je podpořena výjimečnou chmelovou vůní. Má zlatavou barvu a kvalitní říz. Obsah alkoholu 4,8% obj.

Klášter Premium je klasický představitel piva českého typu s lahodnou harmonickou chutí a výraznější hořkostí. Ve vaší orosené sklenici vytvoří nádherně smetanovou pěnu. Neprochází tepelným ošetřením, pasterizací, a proto chutná stejně jako ve starobylých sklepích pivovaru, vytesaných ve skále. Obsah alkoholu 5,0 % obj.

Kounic kvasnicový je nepasterizovaný kvasnicový polotmavý ležák vídeňského typu s obsahem alkoholu 4,6 % obj.
Kvasnicový ležák Kounic je charakteristický jantarově měděnou barvou a nasládlou, sametově hebkou chutí s oříškovými podtóny a s příjemným kořeněným dozníváním. Vyrábí se z ječného sladu vídeňského typu. Jedná se o přírodní pivo bohaté na živé pivovarské kvasinky.

Rychtář premium pivo s příjemnou výraznou hořkostí, typicky plné chuti, s vysokým řízem a výbornou pěnivostí, světlý ležák, obsah alkoholu 5 % obj.

Prácheňská Perla je opravdová perla mezi světlými speciály, zrozená v historickém kraji Prácheňsko. Hořkost, bohatá pěna, zlatavá barva a říz zaručuje výjimečný chuťový zážitek a nezaměnitelný charakter tohoto piva. Obsah alkoholu: 6,0 % obj.

Pivní speciál Démon byl připraven podle starých klášterních receptur mnichovské oblasti a navazuje tak na tradici, sahající až do roku 1420. Je charakteristický bohatým a vyváženým profilem chutí. Má příjemnou sladovou vůni a mírně nasládlou medovou chuť s jemnou hořkostí. Polotmavé speciální pivo, obsah alkoholu 5,2 % obj.

IPA (India Pale Ale) Nová verze IPA, receptura ve spolupráci s pivovarem Lucky Bastard. Díky metodě studeného chmelení získává pivo velmi intenzivní chuť, vůni a hořkost. Speciální pivo, obsah alkoholu 5,5 %

Altbier (Svatomartinský speciál) je svrchně kvašené pivo, vařené jen na jeden rmut v měděném kotli s přímým ohřevem. Vyrábí se nejen z ječného, ale také z pšeničného sladu, který pivu dodává lehce ovocnou a hřebíčkovou vůni. Použit byl výhradně chmel českých odrůd – hořký Premiant a aromatický Žatecký poloraný červeňák. Byl uvařen na stupňovitost 13,2 %, obsah alkoholu činí 4,7 %. Je charakteristický osvěžující chutí, střední plností a také tím, že se velmi dobře pije. Vyrábí: Pivovar Jihlava

Comenius je silné pivo s výraznou hořkostí a plností s nádechem medu a karamelu. Tento speciál byl pojmenován po otci Jana Ámose Komenského Martinovi, .který byl do roku 1604 členem cechu pivovarníků v Uherském Brodě. Pivo Comenius obsadilo vítězné 1. místo v degustační soutěži „Dočesná 2011“ a 2. místo v klání „Cena českých sládků 2008“. Světlý speciál s obsahem alkoholu 6,0 % obj.

Ježek ležák se vyznačuje vyváženou svěží chutí, příjemnou výraznou hořkostí, zlatavou barvou a kvalitním řízem. Obsah alkoholu 4,8 % obj. Ve vybraných restauracích také jako nepasterizované pivo v tancích.

GRANÁT jak již označení tohoto piva napovídá, je typické tmavou granátovou až rudohnědou barvou. Použití bavorského, karamelového a barvícího sladu dle prastarých receptur dává tomuto pivu nezaměnitelnou karamelovou chuť a výrazně ovlivňuje charakter hořkosti. Vyniká hlavně vysokou plností, vyšší sladkostí, dobrou pěnivostí a řízem. Granát je tmavý ležák z Černé hory s obsahem alkoholu 4,5 % obj.

Chlumecký Pale Ale je charakteristický příjemnou hořkostí, chutí a vůní po medu, květech, rozinkách a ovoci. Ke kvašení se používá speciální kmen svrchních kvasnic „California ale“. Vyrábí se příležitostně. Obsah alkoholu 4,1 % obj.

Pšeničný speciál knížete Václava. K jeho výrobě se používá minimálně jedna polovina pšeničného sladu. Svatováclavský speciál má charakteristickou osvěžující kořeněnou a ovocnou chuť, světlou až slámovou barvou s neprůhledným zákalem, který způsobuje živá kultura rozptýlených pivovarských kvasinek, a příjemnou kvasnicovou vůni. Má bohatou pěnu a silný říz.

Rohozecký Skalák 11 je tradiční ležák s bohatou pěnou, vyváženou plností a lahodně hořkou chutí, která pobízí k dalšímu napití. Obsah alkoholu 5 % obj.

REFRESH Brusinka-grep vznikl smícháním věhlasného černohorského ležáku půl napůl s limonádou. I přes nízký obsah alkoholu 2,2 % obj. si uchovává jemnou pivní hořkost, kterou zvýrazňuje grapefruitová příchuť. Brusinky mu pak dodávají příjemnou kyselost, která Vás v horkých letních dnech skvěle osvěží.

Chlumecký Vít nefiltrovaný, svrchně kvašený, pšeničný ležák. K přípravě tohoto piva bylo použito více než 50 % pšeničného sladu. Vyznačuje se bohatou vůní a chutí, ve které najdeme vůně ovoce, květin a koření. Neprochází filtrací, a proto je bohaté na obsah pivovarských kvasinek, které způsobují jeho charakteristický zákal. Vysoký říz, osvěžující chuť a bohatá pěna dokreslují chuťový zážitek. Obsah alkoholu 4,3 %.

Chlumecký Amber ALE je charakteristický zářivě jantarovou barvou (odtud název „amber“ – česky „jantar“) a hustou krémovou pěnou. Má plnou sladovou chuť s lehkým chmelovým dozníváním a s nádechem citrusů, medu a rozinek. Připravuje se ze tří druhů sladu – českého, bavorského a caraaroma, čtyř druhů chmele – dvou českých a dvou speciálních amerických, kvašení obstarává speciální kmen pivovarských kvasinek. Svrchně kvašený polotmavý ležák, obsah alkoholu 4,9%.

Rychtář klasik je světlé výčepní pivo, obsah alkoholu 4,5 % obj., pivo s jemně aromatickou hořkostí, charakteristické svou plností, výborným řízem a pěnivostí.

Cider Kingswood jablečný - http://alkoholia.cz/magazin/cider-kingswood-novinkou-v-restauracich-vznikl-specialne-pro-cesky-trh

Klášter Premium je nepasterované, středně prokvašené pivo se silnou plností, výraznou hořkostí, středním řízem a čistým chmelovým aroma.

Nepasterizovaný polotmavý Klášterní XIX.Bock   7,5% – silné pivo načervenalé barvy s plnou karamelovou chutí s typicky dlouhou dobou ležení.

Kvasnicový Ježek je živé pivo s pivovarskými kvasnicemi, které chutná jako v dobách, kdy bylo dobré pivo nikoli výsadou, ale stavovskou ctí. Má vyváženou svěží chuť a kvalitní říz. Ježek kvasnicový je nepasterizovaný nefiltrovaný světlý ležák s obsahem alkoholu 4,9%.

Sváteční kouřový ležák z pivovaru Uherský Brod. Kouřová piva tvoří samostatný pivní styl a na našem trhu jsou spíše vzácností. Milovníkům zajímavých a netradičních piv se tak nabízí příležitost ochutnat opravdovou specialitu.

Pšeničný speciál knížete Václava. K jeho výrobě se používá minimálně jedna polovina pšeničného sladu. Svatováclavský speciál má charakteristickou osvěžující kořeněnou a ovocnou chuť, světlou až slámovou barvou s neprůhledným zákalem, který způsobuje živá kultura rozptýlených pivovarských kvasinek, a příjemnou kvasnicovou vůni. Má bohatou pěnu a silný říz.

Platan 11 % je poctivá jedenáctka, která se vyznačuje plnou chutí, typickou sladovou vůní, jemnou hořkostí a výborným řízem. To jsou od nepaměti typické vlastnosti protivínského piva. Obsah alkoholu: 4.6 % obj.

Ležák z pivovaru Černá Hora se vyrábí z těch nejkvalitnějších surovin podle jedné z nejstarších receptur na Moravě. Vyznačuje se plnou „chlebnatou“ chutí a drsnou chmelovou hořkostí, která se po napití plynule vytrácí. Barva přechází od zlatožluté až k nádechu barvy zlatohnědé. Ležák je světlé pivo s obsahem alkoholu 4,8 % obj.

Prazdroj: Sládek Josef Groll uvařil v říjnu 1842 zcela jiné pivo, než bylo dosud v Plzni zvykem. Pivo začalo dobývat celý svět a název pils od té doby označuje celou pivní kategorii, která dnes tvoří 70 % veškeré světové produkce piva.

Nepasterizované G: Objevte novinku pivovaru Gambrinus! Díky speciálnímu procesu mikrofiltrace nemusíme toto pivo dále pasterizovat, takže zůstává živé a zachovává si výraznou svěží chuť, charakteristickou vůni a křišťálovou jiskrnost, kterou ocení každý opravdový znalec piva.